Az előadás célja, hogy a hallgatók tisztában legyenek a 19. századi egyetemes művészet főbb irányzataival (klasszicizmus, romantikák, realizmus, impresszionizmus, posztimpresszionizmus, szimbolizmus, etc.), legfontosabb képviselőivel és legmeghatározóbb műveivel, elsősorban a német, francia és angol művészeti fejleményeken keresztül. Különös hangsúlyt kap a Szépművészeti Múzeum gyűjteményeiben található, vonatkozó tárgyanyag. A kötelező irodalom kiegészíti az előadásokon hallottakat.

Szeptember 16. –

Szeptember 23. –

Szeptember 30. –

Október 7. – Nuda Veritas. Gustav Klimt és a bécsi szecesszió kezdetei 1895–1905. SzMM. Vezetést tart a kiállítás egyik magyar társkurátora, Gonda Zsuzsa, a Grafikai Gyűjtemény munkatársa. Találkozás Gonda Zsuzsával a főbejárati információs pultnál, miután letették a holmijukat a ruhatárban. (Sz. A. nem lesz ott!)

Október 14. –

Október 21. –

Október 28. – szünet

November 4. –

November 11. –

November 18. –

November 25. –

December 2. –

December 9. –

December 16. – Magyar Ropszódiák. Félicien Rops, a belga szimbolizmus mestere. MNG. Vezetést tart a kiállítás magyar kurátora, Földi Eszter, a Magyar Nemzeti Galéria Grafikai Gyűjteményének vezetője. Találkozás a Magyar Nemzeti Galéria C portájánál.

2010/2011-es tanév 1. (őszi) félév

19. századi egyetemes művészet, BA