Az előadás célja, hogy a hallgatók tisztában legyenek a 20-21. századi egyetemes művészet főbb irányzataival, mozgalmaival, technikáival, új műformáival, valamint legfontosabb képviselőivel és legmeghatározóbb műveivel. Különös hangsúlyt kap a Szépművészeti Múzeum és Ludwig Múzeum gyűjteményeiben található, vonatkozó tárgyanyag. A kötelező irodalom kiegészíti az előadásokon hallottakat.

Szept. 19. –

Szept. 26. –

Okt. 3. –

Okt. 10. –

Okt. 17. – Szeredi Merse Pál, PhD-hallgató előadása

Okt. 24. – oktatási szünet

Okt. 31. – Őszi szünet

Nov. 7. – Szeredi Merse Pál, PhD-hallgató előadása

Nov. 14. – oktatási szünet

Nov. 21. –

Nov. 28. –

Dec. 5. – Kosinsky Richárd, PhD-hallgató előadása

Dec. 12. –

A félévben a kötelező vizsgaanyag kiegészítéseként ismerni kell a következő kiállítás anyagát:

Dada és szürrealizmus. Magritte, Duchamp, Man Ray, Miró, Dalí. Válogatás a jeruzsálemi Izrael Múzeum gyűjteményéből

Átrendezett valóság. Alkotói stratégiák a magyar művészetben a dada és a szürrealizmus vonzásában. Kurátor: Kumin Mónika, Magyar Nemzeti Galéria.

Nyitva október 5-ig!

Közös, ingyenes kiállításlátogatás szeptember 30-án 16 órakor az Aktuális kiállításlátogató óra keretében, lásd itt.

2014/2015-ös tanév 1. (őszi) félév

MÜV-401