Az előadás célja, hogy a hallgatók tisztában legyenek a 19. századi egyetemes művészet főbb irányzataival (klasszicizmus, romantikák, realizmus, impresszionizmus, posztimpresszionizmus, szimbolizmus, etc.), legfontosabb képviselőivel és legmeghatározóbb műveivel, elsősorban a német, francia és angol művészeti fejleményeken keresztül. Különös hangsúlyt kap a Szépművészeti Múzeum gyűjteményeiben található, vonatkozó tárgyanyag. A kötelező irodalom kiegészíti az előadásokon hallottakat.

Február 14. –

Február 21 –

Február 28 –

Március 6 –

A koronavírus miatt előállt veszélyhelyzetben a távoktatásra állunk át. Mivel rendszeres előadásaim és a megadott vizsgaanyag normális esetben eltérő, valamint a megadott két magyar nyelvű alapirodalom jelenleg még nincs meg digitális formában, egy 2004-ben készített oktatási anyagok kezdtem aktualizálni. Az elkészült részeket hetenként fogom feltölteni, elérhető a dátumok melletti linken („Tananyag”). Kérném, hogy az előadások időpontjában ezeken olvassák el, nézzék meg (Formátum: pps). Ezt le kell tölteni (pár perc), és akkor nézhető a diavetítés (ezekkel a böngészőkkel működött: Firefox, Explorer, Chrome).

Tartalomjegyzék és egyes anyagok letöltése: ►   itt

Március 13 – Rektori szünet

Március 20 – Tavaszi szünet. Tananyag: ►   1-4. fejezet

Március 27 – Tananyag: ►   5-7. fejezet