Eötvös Loránd Tudományegyetem, Budapest - Művészettörténeti Intézet

Nyomtatási nézet   |  ENGLISH

KezdőlapAz IntézetKépzési rendKurzusokBA kurzusokAktuális kurzusokKorábbi kurzusokMA kurzusokPhD kurzusokTananyagokMunkatársakÖsztöndíjakÜgyintézésKülső linkek
BA-kurzusok a 2008/2009-es tanév tavaszi szemeszterében

 

Alapozó tárgyak

BBN-MŰV-101, Bevezetés a művészettörténetbe
Stíluskorszakok, korstílus-fogalmak
Marosi Ernő
H 10:30–12:00, 112. terem

BBN-MŰV-201, Iparművészet-történet
Az iparművészet története különös tekintettel a bizánci iparművészetre
Ruzsa György
Sz 10:00–11:30 (páratlan hetek), 112. terem

BBN-MŰV-211/a
Proszeminárium
Ágoston Julianna
P 10:00–11:30, 110. terem

BBN-MŰV-211/b, Proszeminárium
A rajzművészet kezdetei
Endrődi Gábor
Cs 8:30–10:00, 110. terem

BBN-MŰV-211/c
Proszeminárium
Eörsi Anna
H 12:00–13:30, 110. terem

BBN-MŰV-211/d
Proszeminárium
Prokopp Mária
K 8:30–10:00, 110. terem

BBN-MŰV-211/e
Proszeminárium
Rényi András
H 16:30–18:00, 112. terem

BBN-MŰV-211/f
Proszeminárium
Ruzsa György
Sz 14:00–15:30, 110. terem

A művészettörténet szakirány és minor előadásai

BBN-MŰV-301
A cinquecento művészete
Ágoston Julianna
P 8:30–10:00 (páros hetek), 112. terem

BBN-MŰV-321
Barokk művészet
Kelényi György
K 8:30–10:00, 112. terem

BBN-MŰV-331
A profán ikonográfia és ikonológia alapjai
Kelényi György
Cs 8:30–9:15, 112. terem

BBN-MŰV-411, 20. századi magyar művészet
20. századi magyar művészet / Magyarországi 20. századi művészet
Keserü Katalin
Cs 10:00–11:30, 112. terem

BBN-MŰV-451
Jelenkori művészet
Rényi András
Sz 14:00–15:30 (páratlan hetek), 112. terem

A művészettörténet szakirány előadásai és szemináriumai

BBN-MŰV-221/a, Múzeumismeret
Múzeumismeret / Múzeumismereti gyakorlat 2.
Ágoston Julianna
Sz 14:00 – (14:45) 15:30, Könyvtár és külső helyszínek

BBN-MŰV-221/b
Múzeumismeret
Ágoston Julianna
Sz 15:30–16:15, Könyvtár és külső helyszínek

BBN-MŰV-221/c, Múzeumismeret
Múzeumismeret / Múzeumismereti gyakorlat 2.
Prokopp Mária
K 12:00–12:45, 110. terem és külső helyszínek

BBN-MŰV-221/d, Múzeumismeret
Múzeumismeret / Múzeumismereti gyakorlat 2.
Ruzsa György
K 16:00 – (16:45) 17:30, 112. terem és külső helyszínek

BBN-MŰV-231
Késő antik és ókeresztény művészet
Ruzsa György
Sz 12:00–13:30 (páratlan hetek), 112. terem

BBN-MŰV-341/b
Forrásismeret (reneszánsz és barokk)
Kelényi György
H 8:30–9:15, 110. terem

BBN-MŰV-351/a
Reneszánsz (szeminárium)
Eörsi Anna
Cs 13:30–15:00, 110. terem

BBN-MŰV-351/b
Reneszánsz (szeminárium)
Eörsi Anna
H 10:00–11:30, 110. terem

BBN-MŰV-351/c
Reneszánsz (szeminárium)
Prokopp Mária
K 10:00–11:30, 110. terem

BBN-MŰV-361/a, Barokk (szeminárium)
Barokk (szeminárium) / Szeminárium (újkor 2.)
Kelényi György
Cs 10:00–11:30, 110. terem

BBN-MŰV-361/b
Barokk (szeminárium)
Széphelyi F. György
Cs 12:00–13:30, 112. terem

BBN-MŰV-361/c, Barokk (szeminárium)
Giambologna és Európa. Művészetelmélet – ízlés – diplomácia
Endrődi Gábor
K 14:00–15:30, 110. terem

BBN-MŰV-431/a, 20. századi művészet (szeminárium)
20. századi művészet (szeminárium) / Szeminárium (legújabb kor 2.)
Keserü Katalin
Sz 12:00–13:30, 110. terem

BBN-MŰV-431/b, 20. századi művészet (szeminárium)
20. századi művészet (szeminárium) / Szeminárium (legújabb kor 2.)
Radák Judit
Cs 16:00–17:30, 110. terem

BBN-MŰV-431/c
20. századi művészet (szeminárium)
Rényi András
Sz 17:30–19:00, 110. terem

BBN-MŰV-441
Forrásismeret (legújabb kor és jelenkor)
Rényi András
Cs 17:30–19:00, 110. terem

BBN-MŰV-461
A művészettörténet tudománytörténete és módszerei
Széphelyi F. György
K 12:00–13:30, 112. terem

A BA-képzésben a szakdolgozati szemináriumot csak egyszer lehet felvenni. Aki már az őszi félévben felvette, de még egyszer járni szeretne rá, egyeztessen a témavezetőjével.

Művészettörténet specializáció

BBN-MSP-201
Antik művészet
Borhy László
H 16:00–17:30, B ép., II. em., 217. terem

BBN-MSP-211/a
Ikonográfia (szeminárium)
Ágoston Julianna
P 12:00–12:45, 110. terem

BBN-MSP-211/b
Ikonográfia (szeminárium)
Eörsi Anna
Cs 12:00–12:45, 110. terem

BBN-MSP-221
Szakbibliográfiai gyakorlat
Endrődi Gábor
K 10:00–11:30, 112. terem

BBN-MSP-271
Magyar művészet a 16–17. században
Farbaky Péter
P 12:00–13:30, 112. terem

BBN-MSP-281
Akadémizmus
Széphelyi F. György
K 12:00–13:30 (páratlan hetek), 112. terem

BBN-MSP-291
Újkori építészet, urbanisztika, kertművészet
Széphelyi F. György
H 14:00–15:30, 110. terem

BBN-MSP-331
Műemlék- és műtárgyvédelem
Ruzsa György
K 14:00–15:30, 112. terem

BBN-MSP-401.15, Szabadon választott szakirányú ismeret
A középkori kép kezdetei Magyarországon
Marosi Ernő
H 8:30–10:00, 112. terem

BBN-MSP-401.16, Szabadon választott szakirányú ismeret
A késő középkori templomtér medialitása
Endrődi Gábor
Sz 8:30–10:00, 110. terem

BBN-MSP-401.17, Szabadon választott szakirányú ismeret
Szabadon választott szakirányú ismeret / Speciális kollégium (1900 előtt)
Herczeg Renáta
Cs 16:00–17:30, 112. terem

BBN-MSP-401.18, Szabadon választott szakirányú ismeret
Vizuális narratívák
Horváth Gyöngyvér
P 14:00–15:30, 110. terem

Társoldalak Aria Arthist 2.0 Twitter Digitális Képtár  
 © 2007–2009, Eötvös Loránd Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, Művészettörténeti IntézetRégi honlap