Eötvös Loránd Tudományegyetem, Budapest - Művészettörténeti Intézet

Nyomtatási nézet   |  ENGLISH

KezdőlapAz IntézetKépzési rendKurzusokBA kurzusokAktuális kurzusokKorábbi kurzusokMA kurzusokPhD kurzusokTananyagokMunkatársakÖsztöndíjakÜgyintézésKülső linkek
BA-kurzusok a 2009/2010-es tanév őszi szemeszterében

 

Alapozó tárgyak

BBN-MŰV-101
Bevezetés a művészettörténetbe
Rényi András
H 14:30–16:00, Gólyavár, földszinti "B" előadóterem

BBN-MŰV-111
Bevezetés az építészettörténetbe és a műemlékvédelembe
Farbaky Péter
P 12:00–13:30, D ép., félemelet

BBN-MŰV-121
Ikonográfia
Eörsi Anna
H 12:30–14:00, Gólyavár, földszinti "B" előadóterem

A művészettörténet szakirány és minor előadásai

BBN-MŰV-241
Romanika
Marosi Ernő
H 8:30–10:00, 112. terem

BBN-MŰV-251, Gótika
A bécsi St. Stephan
Endrődi Gábor
H 10:15–11:45, 112. terem

BBN-MŰV-271
Itáliai reneszánsz
Eörsi Anna
Cs 10:00–11:30, 112. terem

BBN-MŰV-381
19. századi egyetemes művészet
Gosztonyi Ferenc, Marosvölgyi Gábor
Sz 16:00–17:30, 112. terem

BBN-MŰV-391
19. századi magyar művészet
Gosztonyi Ferenc, Marosvölgyi Gábor
Cs 12:00–13:30 (páratlan hetek), 112. terem

BBN-MŰV-401, 20. századi egyetemes művészet
Irányzatok, mozgalmak, technikák, új műformák a 20. századi művészetben
Szőke Annamária
P 14:00–15:30, 112. terem

A művészettörténet szakirány előadásai és szemináriumai

BBN-MŰV-261, Késő középkori művészet
Itáliai trecento
Eörsi Anna
Cs 12:00–13:30 (páros hetek), 112. terem

BBN-MŰV-281/a
Magyar középkor szeminárium
Prokopp Mária
K 10:00–11:30, 110. terem

BBN-MŰV-281/b
Magyar középkor szeminárium
Ruzsa György
Sz 14:00–15:30, 110. terem

BBN-MŰV-291/a, Egyetemes középkor szeminárium
A szárnyasoltár korai története (szakszövegolvasási gyakorlat)
Endrődi Gábor
Cs 8:30–10.00, 112. terem
A részvétel feltétele német, francia vagy angol nyelvtudás

BBN-MŰV-291/b
Egyetemes középkor szeminárium
Prokopp Mária
K 12:00–13:30, 110. terem

BBN-MŰV-311, Forrásismeret (középkor)
Suger apát és St-Denis
Endrődi Gábor
Sz 8:30–10:00, 110. terem (páros heteken) és 112. terem (páratlan heteken)

BBN-MŰV-371/a
Magyar újkor szeminárium
Kelényi György
K 8:30–10:00, 112. terem

BBN-MŰV-371/b
Magyar újkor szeminárium
Széphelyi F. György
H 16:00–17:30, 112. terem

BBN-MŰV-421
19. századi művészet (szeminárium)
Gosztonyi Ferenc, Marosvölgyi Gábor
Sz 12:00–13:30, 110. terem

BBN-MŰV-421/b,
19. századi művészet (szeminárium)
Szőke Annamária
K 16:00–17:30, 110. terem

BBN-MŰV-471/a
Emlékmeghatározási és műelemzési gyakorlatok
Ágoston Julianna
P 10:00–11:30, 110. terem

BBN-MŰV-471/b
Emlékmeghatározási és műelemzési gyakorlatok
Prokopp Mária
Sz 14:00–15:30, 112. terem és külső helyszínek

Művészettörténet specializáció

BBN-MSP-231
Bizánci művészet
Ruzsa György
K 14:00–15:30, 112. terem

BBN-MSP-241
Kora középkori művészet
Ruzsa György
Sz 12:00–13:30, 112. terem

BBN-MSP-251/a
Gótikus művészet
Prokopp Mária
Sz 10:00–11:30, 110. terem

BBN-MSP-261/a,
A quattrocento művészete
Ágoston Julianna
Cs 14:00–15:30, 110. terem

BBN-MSP-301
A 19–20. század építészete, urbanisztikája
Széphelyi F. György
H 12:00–13:30, 112. terem

BBN-MSP-311
A modern és a jelenkori művészet elmélete
Rényi András
Cs 17:30–19:00, 112. terem

BBN-MSP-321/a
19–20. századi magyar művészet
Benkő Zsuzsanna, Gosztonyi Ferenc
Cs 10:00–11:30, 110. terem

BBN-MSP-321/b
19–20. századi magyar művészet
Radák Judit
Cs 14:00–15:30, 112. terem

BBN-MSP-401.19, Szabadon választott szakirányú ismeret
Lorenzo Lotto, I. Trevisótól Bergamóig
Ágoston Julianna
P 14:00–15:30, 110. terem

BBN-MSP-401.20, Szabadon választott szakirányú ismeret
Mexikói művészet
Dragon Zoltán
Cs 16:00–17:30, 112. terem

BBN-MŰV-401.21, Szabadon választott szakirányú ismeret
Műemlékvédelem
Herczeg Renáta
Cs 16:00–17:30, 110. terem

Szakdolgozati szemináriumok

BBN-MŰV-481/a
Szakdolgozati szeminárium
Ágoston Julianna
P 16:00–17:30, 103. szoba

BBN-MŰV-481/b
Szakdolgozati szeminárium
Endrődi Gábor
K 12:00–14:00, 111. szoba

BBN-MŰV-481/c
Szakdolgozati szeminárium
Eörsi Anna
H 16:00–17:30, 103. szoba

BBN-MŰV-481/c
Szakdolgozati szeminárium
Kelényi György
Cs 10:00–11:30, 109. szoba

BBN-MŰV-481/e
Szakdolgozati szeminárium
Gosztonyi Ferenc
Cs 14:00–15:30, 111. szoba

BBN-MŰV-481/f
Szakdolgozati szeminárium
Prokopp Mária
Sz 8:30–10:00, 109. szoba

BBN-MŰV-481/g
Szakdolgozati szeminárium
Rényi András
Cs 16:00–17:30, 102. szoba

BBN-MŰV-481/h
Szakdolgozati szeminárium
Ruzsa György
K 12:00–13:30, 108. szoba

BBN-MŰV-481/b
Szakdolgozati szeminárium
Széphelyi F. György
K 12:00–13:30, 109. szoba

BBN-MŰV-481/j,
Szakdolgozati szeminárium
Szőke Annamária
P 16:00–17:30, 112. terem

Társoldalak Aria Arthist 2.0 Twitter Digitális Képtár  
 © 2007–2009, Eötvös Loránd Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, Művészettörténeti IntézetRégi honlap