Eötvös Loránd Tudományegyetem, Budapest - Művészettörténeti Intézet

Nyomtatási nézet   |  ENGLISH

KezdőlapAz IntézetKépzési rendKurzusokBA kurzusokAktuális kurzusokKorábbi kurzusokMA kurzusokPhD kurzusokTananyagokMunkatársakÖsztöndíjakÜgyintézésKülső linkek
BA-kurzusok a 2011/2012-es tanév tavaszi szemeszterében

 

Alapozó tárgyak

BBN-MŰV-101
Bevezetés a művészettörténetbe
Endrődi Gábor
Cs 8:30–10:00, 112. terem

BBN-MŰV-200, Iparművészet- és designtörténet
Craft, art és design
Szentpéteri Márton
Cs 10:00–11:30, 112. terem

BBN-MŰV-210/a
Képzőművészeti proszeminárium
Ágoston Julianna
P 10:00–11:30, 110. terem

BBN-MŰV-210/b
Képzőművészeti proszeminárium
Eörsi Anna
H 14:00–15:30, 110. terem

BBN-MŰV-210/c
Képzőművészeti proszeminárium
Eörsi Anna
Cs 14:00–15:30, 110. terem

BBN-MŰV-210/d, Képzőművészeti proszeminárium
Spanyol festészet a 16–17. században
Endrődi Gábor
K 8:30–10:00, 110. terem

A művészettörténet szakirány és minor előadásai

BBN-MŰV-250, Kora középkor és romanika
Az istenábrázolás problémája a kora középkor művészetében
Endrődi Gábor
K 12:00–13:30, 112. terem

BBN-MŰV-260, Gótika
14. századi képzőművészet az Alpoktól északra
Eörsi Anna
H 10:00–11:30, 112. terem

BBN-MŰV-320
Egyetemes művészet a 17–18. században
Kelényi György
K 8:30–10:00, 112. terem

BBN-MŰV-330, Magyarországi művészet 1526–1800
Magyarországi művészet 1526–1800
Farbaky Péter
P 12:00–13:30, 112. terem

BBN-MŰV-381, Egyetemes művészet a 19. században
Egyetemes művészet a 19. században
Szőke Annamária
P 10:00–11:30, 112. terem

BBN-MŰV-390
Magyar művészet a 19. században
Keserü Katalin
Cs 14:00–15:30, 112. terem

BBN-MŰV-411
20. századi magyar művészet
Gosztonyi Ferenc
H 14:00–15:30 (páratlan heteken), 112. terem

BBN-MŰV-451
Jelenkori művészet
Rényi András
Cs 16:00–17:30 (páratlan heteken), 112. terem

A művészettörténet szakirány előadásai és szemináriumai

BBN-MŰV-220
Kulturális örökségvédelmi alapismeretek
Bartos György
P 8:30–10:00, 110. terem és külső helyszínek

BBN-MŰV-220/b
Kulturális örökségvédelmi alapismeretek
Prokopp Mária
Sz 10:00–11:30, 110. terem és külső helyszínek

BBN-MŰV-221
Múzeumismeret
Ágoston Julianna
Sz 14:00–14:45, 106. terem (könyvtár) és külső helyszínek

BBN-MŰV-240
Késő antik és bizánci művészet
Ruzsa György
K 14:00–15:30, 112. terem

BBN-MŰV-311, Forrásismeret (középkor)
A Libri Carolini
Endrődi Gábor
Sz 8:30–10:00, 106. terem (könyvtár)

BBN-MŰV-320
Forrásismeret (reneszánsz és barokk)
Ágoston Julianna
P 14:00–15:30 (páros heteken), 110. terem

BBN-MŰV-350/a
Szeminárium (újkor)
Ágoston Julianna
P 8:30–10:00, 112. terem

BBN-MŰV-350/b
Szeminárium (újkor)
Eörsi Anna
Cs 12:00–13:30, 110. terem

BBN-MŰV-350/c
Szeminárium (újkor)
Kelényi György
K 10:00–11:30, 112. terem

BBN-MŰV-360/a
Helyszíni gyakorlat (újkor)
Prokopp Mária
Sz 14:00–15:30, 112. terem és külső helyszínek

BBN-MŰV-360/b, Helyszíni gyakorlat (újkor)
16–17. századi spanyol festészet a Szépművészeti Múzeumban
Endrődi Gábor
P 14:00–15:30, 106. terem (könyvtár) és külső helyszínek

BBN-MŰV-360/c
Helyszíni gyakorlat (újkor)
Kiss Erika
Cs 10:00–11:30, Magyar Nemzeti Múzeum

BBN-MŰV-431/a
20. századi művészet (szeminárium)
Gosztonyi Ferenc
K 16:00–17:30, 112. terem és külső helyszínek

BBN-MŰV-431/b
20. századi művészet (szeminárium)
Rényi András
K 16:00–17:30, 112. terem és külső helyszínek

BBN-MŰV-431/c, 20. századi művészet (szeminárium)
20. századi művészet (szeminárium)
Szőke Annamária
K 16:00–17:30, 112. terem és külső helyszínek

BBN-MŰV-441/a
Forrásismeret (legújabb kor és jelenkor)
Gosztonyi Ferenc
K 12:00–13:30, 110. terem

BBN-MŰV-441/b
Forrásismeret (legújabb kor és jelenkor)
Keserü Katalin
Cs 12:00–13:30, 112. terem

BBN-MŰV-441/c, Forrásismeret (legújabb kor és jelenkor)
20. századi manifesztumok
Szőke Annamária
Sz 16:00–17:30, 110. terem

BBN-MŰV-461
A művészettörténet-tudomány története és módszerei
Széphelyi F. György
H 14:00–15:30 (páros heteken), 112. terem

Művészettörténet specializáció (kifutó)

BBN-MSP-331
A műemlék- és műtárgyvédelem alapismeretei
Ruzsa György
Sz 17:30–19:00, 112. terem és külső helyszínek

BBN-MSP-400.04, Speciális szakirányú ismeretek
Késő bizánci és posztbizánci ikonfestészet
Ruzsa György
K 16:00–17:30, 110. terem

BBN-MSP-401.35, Speciális szakirányú ismeretek
A velencei műgyűjtés és műpártolás néhány fejezete 2.
Ágoston Julianna
P 12:00–13:30, 110. terem

BBN-MSP-401.36, Speciális szakirányú ismeretek
Az orosz ikon
Ruzsa György
Sz 12:00–13:30, 237. terem

BBN-MSP-401.37, Speciális szakirányú ismeretek
Kortárs művészeti tendenciák 1960-tól
Ford, Ivey
Cs 16:00–17:30, 110. terem

Társoldalak Aria Arthist 2.0 Twitter Digitális Képtár  
 © 2007–2009, Eötvös Loránd Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, Művészettörténeti IntézetRégi honlap