120 órás szakmai gyakorlat

 

Az ELTE BTK Művészettörténeti Intézete 2004 őszén kezdett neki a hallgatók számára kötelező 120 órás szakmai gyakorlatra művészettörténész hallgatókat fogadó intézmények és a munkájukat irányító szakemberek nyilvántartásának elkészítéséhez. Célunk egy rendszeres kimutatás összeállítása a gyakorlathelyekről, amelyet a hallgatók számára elérhetővé teszünk a neten. Szeretnénk elősegíteni a hallgatók tudatosabb gyakorlathely-választását, valamint igazodni az egyes intézmények igényeihez is. A gyakornokként elvégezhető és a gyakornokoknak felkínált munkakörök és feladatok intézményekként eltérnek, s ezeket az adatokat kérésünkre az egyes intézmények dolgozói foglalták össze egy előre megadott táblázatban. Alapvető kérdéseink arra vonatkoztak, hogy hány hallgatót, az intézmény mely osztályain vagy részlegében, milyen munkakörben, kinek a vezetése mellett, milyen időpontokban tudnak fogadni az egyes intézmények.
Lentebb közzétesszük az egyes intézményekhez eljuttatott táblázatot és a kitöltéshez megadott szempontokat. Ezt követik a visszaérkezett, kitöltött táblázatok, amelyek listája folyamatosan bővül.

Szakmai gyakorlatok végezhetők az alábbi intézményekben*
(Csupán a visszaérkezett, kitöltött táblázatok találhatók itt)

ELTE MŰVÉSZETTÖRTÉNETI INTÉZET

Könyvtár
Diatár
Fotótár
Alapkutatás: Karikatúra
Alapkutatás: Az Intézet története

KUTATÓHELYEK

Artpool Művészetkutató Központ
C3 Kulturális és Kommunikációs Központ

MŰEMLÉKVÉDELEM

KULTURÁLIS ÖRÖKSÉGVÉDELMI HIVATAL

Kutatási Osztály
Fotótár
Tervtár
Magyar Építészeti Múzeum

TERVTÁRAK, LEVÉLTÁRAK

Váti kht., Országos Építésügyi–Műszaki Tervtár

MÚZEUMOK

MAGYAR NEMZETI GALÉRIA

Régi Magyar Gyűjtemény
19–20. századi gyűjtemény
Jelenkori gyűjtemény
Adattár


*Az itt olvasható adatok utolsó frissítése 2007 szeptemberében történt, néhány intézmény esetében azóta változhattak a gyakorlat végzésének feltételei.

 

Elnézést kérünk, ez az oldal szerkesztés alatt áll.