Eötvös Loránd Tudományegyetem, Budapest - Művészettörténeti Intézet

Nyomtatási nézet   |  ENGLISH

KezdőlapAz IntézetKépzési rendKurzusokBA kurzusokAktuális kurzusokKorábbi kurzusokMA kurzusokPhD kurzusokTananyagokMunkatársakÖsztöndíjakÜgyintézésKülső linkek
BA-kurzusok a 2008/2009-es tanév őszi szemeszterében

 

Alapozó tárgyak

BBN-MŰV-101
Bevezetés a művészettörténetbe
Kelényi György
Cs 8:30–10:00, D ép., félem.

BBN-MŰV-111
Bevezetés az építészettörténetbe és a műemlékvédelembe
Farbaky Péter
P 12:00–13:30, D ép., félem.

BBN-MŰV-121
Ikonográfia
Eörsi Anna
Cs 10:30–12:00, D ép., félem.

A művészettörténet szakirány és minor előadásai

BBN-MŰV-241, Romanika
A gregoriánus reform, az antikvitás és a művészet
Endrődi Gábor
H 16:00–17:30, 112. terem

BBN-MŰV-251, Gótika
A 12–15. század építészete
Marosi Ernő
H 8:30–10:00, 112. terem

BBN-MŰV-271
Itáliai reneszánsz
Eörsi Anna
H 12:30–14:00, 112. terem

BBN-MŰV-381
XIX. századi egyetemes művészet
Szőke Annamária
P 10:00–11:30, 112. terem

BBN-MŰV-391
XIX. századi magyar művészet
Keserü Katalin
Cs 14:00–15:30, 112. terem

BBN-MŰV-401
XX. századi egyetemes művészet
Szőke Annamária
Cs 12:00–13:30, 112. terem

A művészettörténet szakirány előadásai és szemináriumai

BBN-MŰV-261
Késő középkori művészet
Ruzsa György
Sz 14:00–15:30 (páratlan hetek), 112. terem

BBN-MŰV-281/a, Magyar középkor szeminárium
Késő gótikus művészet Felső-Magyarországon
Endrődi Gábor
K 8:30–10:00, 112. terem

BBN-MŰV-281/b
Magyar középkor szeminárium
Prokopp Mária
Sz 10:00–11:30, 112. terem és külső helyszínek

BBN-MŰV-291/a, Egyetemes középkor szeminárium
Késő középkori síremlékművészet. Funkció – ikonográfia – típus
Endrődi Gábor
K 12:00–13:30, 112. terem

BBN-MŰV-291/b
Egyetemes középkor szeminárium
Ruzsa György
K 14:00–15:30, 112. terem

BBN-MŰV-311/a, Forrásismeret (középkor)
"Pictura quasi scriptura" – Egy toposz útja a középkorban
Endrődi Gábor
P 10:15–11:45, 110. terem

BBN-MŰV-371/a, Magyar újkor szeminárium
Magyar újkor szeminárium / Szeminárium (újkor 1.)
Kelényi György
H 8:30–10:00, 110. terem

BBN-MŰV-371/b
Magyar újkor szeminárium
Kelényi György
K 10:00–11:30, 112. terem

BBN-MŰV-421/a, XIX. századi művészet (szeminárium)
XIX. századi művészet (szeminárium) / Szeminárium (legújabb kor 1.)
Keserü Katalin
Cs 10:00–11:30, 112. terem

BBN-MŰV-421/d
XIX. századi művészet (szeminárium)
Széphelyi F. György
K 12:00–13:30, 110. terem

BBN-MŰV-471/a
Emlékmeghatározási és műelemzési gyakorlatok
Ágoston Julianna
P 12:00–13:30, 110. terem

BBN-MŰV-471/b
Emlékmeghatározási és műelemzési gyakorlatok
Ruzsa György
Sz 16:00–17:30, 110. terem

Művészettörténet specializáció

BBN-MSP-231
Bizánci művészet
Ruzsa György
K 16:00–17:30, 112. terem

BBN-MSP-241
Kora középkori művészet
Ruzsa György
Sz 12:00–13:30 (páratlan hetek), 112. terem

BBN-MSP-251/a
Gótikus művészet
Marosi Ernő
H 10:30–12:00, 110. terem

BBN-MSP-251/b
Gótikus művészet
Prokopp Mária
K 10:00–11:30, 110. terem

BBN-MSP-261/a, A quattrocento művészete
Felsőitáliai quattrocento művészet
Ágoston Julianna
Cs 12:00–13:30, 110. terem

BBN-MSP-261/b
A quattrocento művészete
Eörsi Anna
H 14:00–15:30, 112. terem

BBN-MSP-301, A XIX–XX. század építészete, urbanisztikája
A XIX–XX. század építészete, urbanisztikája / XIX. századi építészet
Széphelyi F. György
H 10:00–11:30, 112. terem

BBN-MSP-311
A modern és a jelenkori művészet elmélete
Keserü Katalin
Sz 14:00–15:30, 110. terem

BBN-MSP-321
XIX–XX. századi magyar művészet
Keserü Katalin
Sz 8:30–10:00, 110. terem

BBN-MSP-401/I, Szabadon választott szakirányú ismeret
Studies in Central European Art and Architecture (angol nyelven)
Változó előadók
H 14:00–15:30, 110. terem

BBN-MSP-401.09, Szabadon választott szakirányú ismeret
Szabadon választott szakirányú ismeret / Speciális kollégium (középkor)
Prokopp Mária
K 8:30–10:00, 110. terem

BBN-MSP-401.10, Szabadon választott szakirányú ismeret
Hatalom és művészet a 16. században
Ágoston Julianna
P 8:30–10:00, 110. terem

BBN-MSP-401.11, Szabadon választott szakirányú ismeret
Szabadon választott szakirányú ismeret / Speciális kollégium (1900 előtti)
Széphelyi F. György
Cs 8:30–10:00, 112. terem

BBN-MSP-401.12, Szabadon választott szakirányú ismeret
Szabadon választott szakirányú ismeret / Speciális kollégium (1900 utáni)
Herczeg Renáta
Sz 16:00–17:30, 112. terem

BBN-MSP-401.13, Szabadon választott szakirányú ismeret
A besztercebányai plébániatemplom 1500 körül
Endrődi Gábor
Cs 8:30–10:00, 110. terem

BBN-MSP-401.14, Szabadon választott szakirányú ismeret
Kelet-Ázsia művészete
Mecsi Beatrix
Cs 16:00–17:30, 112. terem

BBN-MSP-401, Szabadon választott szakirányú ismeret
A performatív kép
Rényi András
Sz 17:30–19:00, -137. terem

BBN-MSP-401.16, Szabadon választott szakirányú ismeret
Paradigmaváltások a művészettörténetben: Rembrandt csoportképei
Rényi András
Cs 17:30–19:00, -137. terem

Társoldalak Aria Arthist 2.0 Twitter Digitális Képtár  
 © 2007–2009, Eötvös Loránd Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, Művészettörténeti IntézetRégi honlap